Aktualności

 

Heineken Open'er Festival (Jan 13, 2012)


Heineken Open'er Festival jest bardzo dużym festiwalem muzycznym, organizowanym przez agencję koncertową Alter Art. Głównym sponsorem festiwalu jest producent piwa Heineken. Pierwszy raz festiwal odbył się w 2002 pod nazwą Open Air Festival. Była to jednodniowa impreza w Warszawie, na której zagrała po raz pierwszy w Polsce bardzo słynna, elektroniczna grupa The Chemical Brothers.

W 2003 roku festiwal przeniesiono do Gdyni, na Skwer Kościuszki. Uczestnicy mogli usłyszeć takie gwiazdy jak: Cassius, Kosheen, Layo & Bushwacka! W związku z powodzeniem festiwalu w 2004 roku wydłużono go na dwa dni. Fani mogli brać udział w koncertach sław takich jak: Massive Attack, Cypress Hill, Pink czy Goldfrapp. W 2005 roku uczestnicy liczyli ponad 25 tysięcy, a ku ich radości organizatorzy przygotowali występy jeszcze większych sław muzycznych:  Snoop Dogg, Faithless, Fatboy Slim, Lauryn Hill, The White Stripes itd. Już pierwszego dnia sprzedano wszystkie bilety jednorazowe! W 2006 roku zmieniono miejsce festiwalu, gdyż Skwer Kościuszki okazał się być zbyt ciasnym... Nowe miejsce wyznaczono w Gdyni, jest to lotnisko Babie Doły – Kosakowo. Heineken Open'er Festival wydłużono do trzech dni! Ponownie goszczono sławy świata muzycznego: Kanye West,  Pharrell Williams,  Franz Ferdinand etc. Rok 2007 obfitował w takie gwiazdy jak:  Björk, Sonic Youth, Groove Armada etc. W 2008 roku Heineken Open'er Festival zgromadził 50 tysięcy fanów i powstało aż siedem scen muzycznych: Główna, Tent Stage, World Stage, Young Talent Stage, Alter Space i dwie przestrzenie elektroniczne. Wystąpili wtedy m.in. The Chemical Brothers, Jay – Z, Roisin Murphy. W 2009 roku festiwal trwał już cztery dni, natomiast w 2010 roku w ramach Heineken Open'er Festival wystąpił m.in. Pearl Jam. W ubiegłym roku dziesiąta edycja festiwalu zgromadziła ponad 85 tysięcy fanów dobrej muzyki, pojawiły się nowe możliwości spędzania czasu poza koncertami: Diabelski Młyn i Silent Disco (dyskoteka w słuchawkach). Imprezę relacjonowało ponad 500 dziennikarzy. Największą gwiazdą był Prince, podczas jego koncertu bawiło się tysiące uczestników festiwalu.
Tego roku Heineken Open'er Festival odbędzie się od 4 do 7 lipca 2012 roku. Dużo emocji przysparza, jak co roku, lista wykonawców. Organizatorzy ujawnili na razie trzech:  Björk, Justice i The xx.

Reviews:
Add your comment

Add your comment

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Code in the picture:
Your Name(*):
Comment(*):