Aktualności

 

Piknik Country (Jan 18, 2012)


Piknik Country po raz pierwszy odbył się w Mrągowie w 1983 roku. W związku z tym Mrągowo uznawane jest w Polsce za stolicę muzyki country. Muzyka country to odmiana muzyki rozrywkowej, powstałej w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z połączenia folku i bluesa. Piknik z reguły odbywa się w drugiej połowie lipca i jest niezwykłym wydarzeniem.

Przez 3 dni (czyli podczas trwania Pikniku Country) szacuje się, że Mrągowo odwiedza około 150 tysięcy fanów muzyki country. Nad jeziorem Czos zawsze ustawiona jest scena, na której wystąpiło ponad 500 artystów grających country. W związku z dużą popularnością Piknik Country, na obrzeżach Mrągowa wybudowano westernowe miasteczko – Mrongoville. Budowle odwzorowane są na typowym miasteczku z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX wieku. Wybudowano domy traperskie, saloon, więzienie, a także wioskę indiańską.

Piknik Country jest muzycznym świętem tego typu muzyki. Fani na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Kowbojskie stroje, terenowe samochody, niesamowite motocykle oraz muzyka wytwarzają ducha country, który co roku towarzyszy podczas Piknik Country. Turyści bawią się zarówno na koncertach, jak i na wielu towarzyszących temu wydarzeniu, bezpłatnych imprezach.
Aktualnie Piknik Country jest największym Festiwalem muzyki Country w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Zeszłoroczna edycja (2011) była 30-stymi urodzinami Piknik Country. Odbył się wtedy po raz pierwszy konkurs na piosenkę country. Jury wybierało z nadesłanych utworów wykonawców, którzy zostali zaproszeni do wystąpienia w Mrągowie. W związku z obchodzonymi urodzinami zdecydowano się wybrać piosenkę, która zostanie hymnem Piknik Country. Jury wytypowało 40 wykonawców, z których publiczność w amfiteatrze i przed telewizorami wybrała finałową dziesiątkę:


1. "Dużo lubię" - Babsztyl
2. "Nie chcę być aniołem" - Boncol Alicja
3. "Mam dzisiaj dobry dzień" - Cierniewski Andrzej
4. "Ojciec żył tak, jak chciał" - Gang Marcela
5. "Modlitwa wracających" - Grupa Furmana
6. "Jak ja nie lubię swojej roboty" - Honky Tonk Brothers
7. "Radio" - Lonstar
8. "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" - Makiewicz Cezary
9. "Siedzę na ganku" - Szwed Tomasz
10. "Easy Rider" – Zayazd


Wygrał mieszkaniec Mrągowa – pan Cezary Makiewicz, z piosenką „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, która gościła na Pikniku Country od 1997 roku.
Tegoroczny Piknik Country odbędzie się w dniach od 27 do 29 lipca 2012 roku.

Reviews:
Add your comment

Add your comment

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Code in the picture:
Your Name(*):
Comment(*):