Aktualności

 

Cracovia Maraton (Jan 20, 2012)


Cracovia Maraton to maraton odbywający się w Krakowie, od 2002 roku. Zwycięzcą biegu został  Thomas Magut (Kenia) z czasem 02:19:23, natomiast zwyciężczynią: Mirela Zięcina  (Polska) osiągając czas 03:02:15.

Początkowo maraton wraz z towarzyszącymi imprezami sportowymi m.in. „Mini Maraton” (czyli Mistrzostwa Świata parlamentarzystów) odbywał się w pierwszej części maja, ale obecnie wydarzenie odbywa się w ostatnim tygodniu kwietnia. Hasłem maratonu jest „z historią w tle”. Trasa biegu przebiega po najbardziej malowniczych miejscach Krakowa. Od Cracovia Maraton IV uczestnicy z wielką chęcią biegną także przez Nową Hutę. Od 2006 roku zrezygnowano z organizacji półmaratonu, w zmian decydując się na bieg o długości 4 200 m - Minimaraton im. Piotra Gładkiego (zmarłego tragicznie zwycięzcy Cracovia Maraton z 2005 roku). Od 2007 roku Cracovia Maraton organizowany jest w niedzielę. Aktualnie głównym organizatorem Cracovia Maraton jest Miasto Kraków, natomiast głównym patronatem sportowym – Robert Korzeniowski.
Tegoroczny – XI Cracovia Maraton odbędzie się 22 kwietnia. Start oraz meta zorganizowane są na Krakowskich Błoniach (podobnie jak przez ostatnich cześć edycji). Trasa maratonu przebiega m. in. przez Stare Miasto, Aleję Trzech Wieszczów, Most Piłsudski, Bulwary Wiślane, a także Nową Hutę.

Reviews:
Add your comment

Add your comment

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Code in the picture:
Your Name(*):
Comment(*):