Aktualności

 

Sylwester 2011: Warszawa, Wrocław, Kraków, Rzeszów. (Dec 14, 2011)


Sylwester 2011 już tuż, tuż! Jakie propozycje dla swoich mieszkańców przygotowały władze poszczególnych miast? Spójrzmy!


Sylwester w Warszawie będzie emitowany w Polsacie. Tegoroczna zabawa w stolicy ma na celu promowanie Euro 2012 i odbędzie się na Placu Konstytucji. Imprezę poprowadzą partnerzy oraz artyści związani z Polsatem: Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Agata Młynarska, Maciej Dowbor, Mateusz Borek, Agnieszka Popielewicz i Maciej Rock. Zaśpiewają takie gwiazdy jak: Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, Dżem, Natalia Lesz, De Mono, Big Cyc, Bracia, Blue Cafe, Norbi, Maryla Rodowicz, Kora, Ania Wyszkoni, Video, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, Boys, zwycięzcy pierwszej edycji Must Be The Music: zespól Enej, oraz drugiej: Maciej Czaczyk. O północy niebo rozświetli pokaz sztucznych ogni.
Ciekawa zabawa zapowiada się na wrocławskim rynku, gdzie Sylwester 2011 odbędzie się wraz z TVP2. Organizatorzy zdecydowali, iż żaden wykonawca nie będzie śpiewał z playbacku - muzyka na żywo wykonywana nie tylko w języku polskim, ale i hiszpańskim i słoweńskim. Tegorocznej zabawie będzie towarzyszył folk, elementy ludowe oraz muzyka w stylu reggae. We Wrocławiu wystąpią m. in.: Kayah, Zakopower, Brodka, Vavamuffin oraz projekt R.U.T.A. Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol przygotował wiązankę przebojów z musicalu Hair. We Wrocławiu zapowiada się interesujący, międzykulturowy sylwester.
Nietypowy sposób spędzania sylwestra na rynku zaproponowano mieszkańcom Poznania. Nie odbędą się tam żadne występy, nie zostanie postawiona scena, jednak w zamian Plac Wolności zamieni się w wielki, miejski, taneczny parkiet. Zostaną rozstawione reflektory oraz zatrudnieni instruktorzy tańca, którzy będą zachęcać do tanecznej zabawy. Sylwester w Poznaniu skierowany jest do każdego, w związku z tym poznaniacy usłyszą hity lat 70, 80, 90 i ostatniego dwudziestolecia.
Sylwester w Rzeszowie odbędzie się pod hasłem: Celujemy w kulturę. Rzeszowski zespół - The Poise Rite zaprezentują projekt: Miłosz Hated RockandRoll, w związku z odchodzącym już rokiem Czesława Miłosza. Specjalnie przygotowana scenografia oraz videomapping mają być ukłonem w stronę poety. Projekt zorganizowany został w ramach Polskiej Prezydencji 2011 i jest pilotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Rzeszowie usłyszymy również takich artystów jak: Budka Suflera, Atmasfera (znani z programu Must Be The Music), Kuki Pau (zwycięzca tegorocznej Rockowej Nocy). O północy Nowy Rok zostanie powitany pokazem fajerwerków.
Krakowski Sylwester tego roku ma być spotkaniem mieszkańców, którzy wspólnie na rynku o północy oglądną pokaz sztucznych ogni zsynchronizowany z muzyką oraz przeczytają życzenia wyświetlane na ścianach Sukiennic.

Reviews:
Add your comment

Add your comment

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Code in the picture:
Your Name(*):
Comment(*):