Aktualności

 

Ski Retro Festiwal w Szklarskiej Porębie 2012 (Jan 3, 2012)


Ski Retro Festiwal jest to cykl imprez skierowany do miłośników sportów zimowych. Udział w zabawie może wziąć każdy (nawet przedszkolak). Obowiązuje strój i sprzęt narciarski z minionych epok. Im straszy – tym lepiej. Wszystkie nowości narciarskie możecie zostawić w domu!

Już 11 stycznia 2012 odbędzie się impreza „Retrobałwanki”. Miejsce: dolna stacja wyciągu krzesełkowego na Szrenicę, czas: od godziny 12:00. Zabawa skierowana jest do najmłodszych (przedszkolaków), które wraz z bałwankami, postaciami z dawnych kreskówek, Duchem Gór i Rusałką Izeriną bawić się będą w gry z dawnych epok.
Przez miesiące zimowe: styczeń, luty i marzec odbywać się będzie wystawa pt. „Początki sportów zimowych w Karkonoszach i Górach Izerskich”. Będzie to wernisaż plenerowy, gdzie będziemy mogli oglądnąć pocztówki z końca XIX  i początków XX wieku. Wystawa zostanie otwarta 13 stycznia 2012 o godzinie 17:00, zaplanowano m. in. ognisko, walońskie pochodnie i ciepły poczęstunek.
14 stycznia odbędzie się „Dwubój Retro, Slalom i Skoki Retro”. Zawodnicy będą musieli zjechać z góry slalomem, jak również oddać skok na nartach starszych od siebie. Oczywiście jest to wielkie wyzwanie, jednak liczyć się będzie przede wszystkim dobra zabawa! Uczestnicy mogą liczyć na łaskawość jury. Ocenie podlegać będzie prędkość zjazdu, styl pokonania slalomu i skok, a także sprzęt oraz ubiór retro.
10 marca 2012 zostanie przeprowadzona kolejna konkurencja: „Bieg Retro”- wygrywa ten kto dobiegnie do mety w sprzęcie i ubraniu retro! Tego samego dnia odbędzie się także „Bieg Izerski”, który zrzesza miłośników narciarstwa biegowego oraz gór Izerskich. Spokojnie, każdy biegnie na nartach jak potrafi, krok łyżwowy może być postrzegany jako szpan wśród pozostałych uczestników.
To zaledwie opis paru imprez składających się na Ski Retro Festiwal 2012 w Szklarskiej Porębie. Podczas wszystkich konkurencji ważnym elementem będzie styl retro, ale przede wszystkim dobra zabawa i uśmiech na każdej twarzy!

Reviews:
Add your comment

Add your comment

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Code in the picture:
Your Name(*):
Comment(*):